Aralık 19, 2021

Yosun Duvar Nedir?

Yosun duvar uygulaması, bahçe düzenlemelerinin estetik açıdan yetersiz kaldığı durumlarda doğal ve canlı bir ortam sunar. Yosun duvar uygulamaları ülkemizdeki el değmemiş ormanlardan toplanan ve sonrasında mumyalanarak hazırlanan yosunlardan üretilmektedir. Böylece, bakım ihtiyacına gerek duymayan yosun dikey bahçe peyzajına sahip olursunuz. Doğanın tüm renklerini ve canlılığını içerisinde barındıran rengeyiği yosununu açık alanlar, bahçeler ve balkonlar gibi dilediğiniz alanlara rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Doğal yosun malzemesi özel işlemlere tabi tutulmaktadır. Özel işlemlerden sonra stabilize edilen yosun mumyalanarak peyzaj çalışmalarına uygun hale getirilir. Dikey yosun sistemlerinin en önemli özelliği ise; kullanıldıkları süre boyunca su, güneş gibi bakım ihtiyaçlarına sahip olmamasıdır. Bu özelliklerinden dolayı görünümleri uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi capcanlı, doğal ve taze olacaktır. Doğal yosun duvar uygulamalarının kaliteli malzemelerinden yeterince bahsettik. Peki başka hangi avantajlara sahiptir?

Yosun bahçe sistemleri, dekorasyonunuzu benzersiz kılar. Yaşam alanlarınızı yaratırken eksik kalan estetik parçaları tamamlamak için muhteşem bir yardımcıdır. Yaşam alanlarınızın dekoratif açıdan güzelleşmesini sağlar. Kendinizi doğanın tam içerisinde hissetmenize olanak sağlar. Etrafınızı yemyeşil sarmalayan yosunlar sayesinde, bahçenizin ya da balkonunuzun, evinizin en sevdiğiniz alanı olması imkansızdır. Mekanların keskin ve sert görünen yüzeylerini yumuşatarak doğal bir görünüm verir. En başta su olmak üzere, ışık imkanının kısıtlı olduğu alanlarda yoğun olarak tercih edilir. Bu alanlarda tahmin edersiniz ki, yeşil alanlara ancak bu şekilde sahip olunabilmektedir.

Endemik Peyzaj ailesi olarak, doğa dostu profesyonel ekibimiz ile çeşitli dikey yosun duvar sistemlerini, tüm açık alanlarınızda kullanabilmeniz için sizlere sunuyoruz. Rengeyiği yosun duvar çeşidimiz; ormanların derinliklerinden toplanarak siz değerli kullanıcılarımızın balkon ve bahçelerini süslemektedir. Rengârenk ve cıvıl cıvıl renklere bürünerek uzun yolları kat eden bu mucize ürünümüze siz de bahçenizde yer vermek için hemen sitemizi ziyaret ederek bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Dikey bahçe ürünü olan yosun duvar  uygulamasını tercih ederek balkon, bahçe, avlu ya da dilediğiniz farklı alanların yemyeşil ve doğal bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Eğer doğayı ve canlılığı yaşamınıza dahil etmek istiyorsanız hiç düşünmeden bu güzelliğe sahip olmanızı öneririz.

Dikey Bahçe Sistemleri – Yosun Duvar Uygulamasına Nereden Sahip Olurum?

Yosun duvar sistemleri için en kaliteli hizmeti sizlere sunacak olan Endemik Peyzaj’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yosun duvar uygulamaları dahil olmak üzere bahçecilik ve peyzaj uygulamalarına dair merak ettiğiniz tüm ürünlere tek tıkla kolayca ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz sorular ve detaylar için bizlere ulaşabilirsiniz.

Yosun Duvar Hangi Özelliklere Sahiptir?

 • Yosun duvar sisteminin içeriğini %100 doğal olan yosunlar oluşturmaktadır.
 • Bu yosunlar, doğaya hiçbir zarar vermeden usulüne göre toplanmaktadır.
 • Toplanan yosun ve bitkiler yine organik olan solüsyonlarla bazı işlemlere tabi tutulur.
 • Tüm işlemlerin sonucunda doğanın tüm renklerini içerisinde toplayan, uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz yeşil yosun duvar dekoru elde edilmektedir.
 • Bizler dış dekorasyon yani bahçe, avlu, balkon, teras gibi alanlardan sıklıkla söz ediyoruz ancak, duvar yosun dekorasyonunu iç mekanlarınıza da muazzam bir biçimde uygulayabilirsiniz.
 • Doğal iç mekan tasarımları ya da modern tasarımlarda son derece harika görünümler ortaya çıkartır.
 • Bakıma ihtiyaç duymadıklarından, sulama, güneş ışığı gibi hiçbir gereksinimlere gerek duymazlar.
 • Üretilirken kullanılan malzemeler doğanın bir  parçası olduğu için %100 geri dönüştürülebilirdir.
 • Malzemeler yangına karşı dayanıklıdır.
 • Dikey bahçe peyzajı ürünlerinden yosun duvar, uzun yıllar boyunca hiçbir gereksinime ihtiyaç duymaz. Evinize uyguladıktan sonra hiçbir bakım yapmadan eskiyene kadar kullanabilirsiniz. Sonrasında ise geri dönüşüme verebilirsiniz.
 • Doğal yosundan elde edilen yosun duvar ürünü, yüksek frekanslı sesleri absorbe eder. Yani muhteşem bir doğal ses önleyicidir.

Yosun Duvar Hangi Alanlarda Kullanılır?

Ses geçirmeme özelliği muhteşem bir avantajdır. Doğanın mucizelerinden yalnızca birisi olan yosun duvar ürününe ev dekorasyonlarında yer vermenizi şiddetle tavsiye ederiz. Ayrıca bu ürün, tertemiz bir içeriğe sahip olmasının yanında son derece sterildir. İçerisinde haşereleri barındırmaz. Sizler de bu ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Peki bu ürün nerelerde kullanılabilir?

Doğal yosun duvar ürünü, peyzaj çalışmaları için bahçelerde, balkonlarda, teraslarda, avlularda, ofislerde, evlerde, fabrikalarda, mağazalarda, avmlerde ve istenen her alanda kullanılabilir. İç mekanlarda kullanıldığında doğanın huzurunu hemen yanınızda hissetmenize yardımcı olur.